zdroj |
V knize působili v Zálivu otrokářů. Tam si je najalo město Yunkai na pomoc s obranou proti Daenerys Targaryen po jejím vyplenění Astaporu. Kapitány jim tehdy dělali Ghiskarec Prendahl na Ghezn, Qarthéňan Sallor Holohlavý a Tyrošan Daario Naharis. Účastnili se i vyjednávání s Daenerys, kde jim nabídla zlato a podíl na kořisti z města, pokud k ní přejdou, ale Prendhal odmítl, protože jsou společností svobodných mužů a porušení smlouvy s Yunkai by znamenalo problém pro každého z nich. Nicméně ve svém táboře ještě dál debatovali o svých možnostech a Daario, jemuž se Daenerys zalíbila, se rozhodl. Prendhala a Sallora zabil, převzal Bouřovrány, přešel k Daenerys, účastnil se pro ni bitvy proti Yunkai a po jejím vítězství jí pomohl dobýt i Meereen.
Poté jí Daario zůstal sloužit i jako součást její rady (a zároveň její milenec), tudíž byly Bouřovrány jejími důležitými spojenci. A když se proti ní a její snaze zbavit region otrokářství postavila nemalá část Ghiskarců, začali dokonce připravovat obléhání Meereenu, vyslala Daenerys Bouřovrány do Lhazaru jako své zástupce, aby zajistila znovuotevření pozemních cest mezi Lhazarem a Meereenem pro tolik důležitý obchod.
Yunkai naopak najalo Dlouhá kopí, aby uzavřela průsmyk do Lhazaru. Bouřovrány je ale porazily, dvanáct žoldáků z Dlouhých kopí k nim dokonce přešlo. Na druhou stranu v Lhazaru dva seržanti plánovali ukrást zlato a drahé kameny svěřené Daariovi jako dar pro Lhazarény – ale Daario to zjistil a zabil je. Poté se Bouřovrány vrátily do Meereenu a Daenerys jim přidělila průzkum hraničních oblastí Yunkai a ochranu karavan skrz průsmyk. K tomu k Bouřovranám přešla i skupina z další společnosti najaté Yunkai, Větrem hnaných, nicméně to byli „falešní“ dezertéři, protože měli na příkaz kapitána Větrem hnaných jednat s Daenerys a tímto způsobem se dostat do města.
Proto je osud Bouřovran stejně nejistý jako osud Daenerys a Meereenu. Daenerys se totiž pokusila vyřešit zoufalou situaci uprostřed obléhání a neustálých útoků jejích nepřátel mimo město i uvnitř tím, že se provdá za Meereeňana Hizdahra zo Loraq a uzavře s Yunkai mír. K tomu pozvala zástupce Yunkai do města a ti, aby si zajistili bezpečný pobyt, si vymohli rukojmí, mezi nimi i Daaria. Jenže krátce poté při otevření bojových jam k oslavě míru se objevil drak Drogon, způsobil chaos, v něm mimo jiné zemřel jeden z yunkajských vyslanců, Daenerys na Drogonovi odletěla, mír skončil, Yunkai obnovilo obléhání a mnozí žádají popravu rukojmích. Hrozí tak, že Bouřovrány vyrazí Daaria zachránit a k chaosu přidají ještě sami sebe, ale zatím nebylo možné problém rukojmích nijak vyřešit. Za Daaria zatím jednají sekerník Vdovič a lučištník Jokin.
V seriálu se Bouřovrány k Daenerys vůbec nedostaly, tam byl Daario Naharis spolukapitánem Druhých synů. V knize si i ty Yunkai najala spolu s Bouřovránami, akorát tam k Daenerys přešli Druzí synové poté, co jejich kapitán Braavosan Mero utekl z prohrané bitvy, a to navíc jen dočasně, protože nakonec znovu změnily strany na rozdíl od Bouřovran.
Přímo Bouřovrány ale i tak existovaly. Než vyrazil Stannis Baratheon za Zeď, aby pomohl Noční hlídce před nebezpečím divokých a Jiných (bílých chodců), jeho rádce Davos Mořský ho přesvědčil, aby najal žoldáky, ačkoli k tomu měl Stannis odpor a neměl, jak jim zaplatit. Vyjednal tedy půjčku od Železné banky Braavosu a najal Bouřovrány. Ty s ním dorazily ke Zdi jako součást jeho kavalerie při útoku na tábor Mance Nájezdníka.
Když ale pokračoval dál ve svém tažení na Zimohrad a začaly se výrazně horšit podmínky, Bouřovrány dezertovaly. V knize však Stannis žádné žoldáky aktuálně nemá (měl flotilu Salladhora Saana, nicméně ta s ním na Sever neplula), jeho armáda sestává z jeho rytířů a severských rodů a zatím neztratil víc než 80 mužů. Pouze ve zveřejněné kapitole zatím nevydané knihy poslal najmout Zlatou společnost nebo nějakou jinou s dobrou pověstí.
Žádné komentáře:
Okomentovat