zdroj |
Podobně jako další žoldácké společnosti mají i Druzí synové vlastní tradice a příběh. K těm patří znak zlomeného meče a i jejich původ sahající až ke zkáze Valyrie a slavné bitvě o město Qohor. To si najalo Druhé syny a ještě jednu žoldáckou společnost na obranu proti Dothrakům poté, co Dothrakové vyjeli do centrálního Essosu a začali plundrovat vše, co jim stálo v cestě. Obě ale utekly, když viděly, jak Dothrakové nemilosrdně zmasakrovali qohorské vojsko, a záchrana města přišla až z rukou otrockých Neposkvrněných. I když to není nic, čím by se Druzí synové chlubili.
I jejich název má za sebou vlastní, o něco lepší příběh – vychází z toho, že prvorození synové v bohatých rodinách obvykle zdědí tituly a majetek, zatímco druzí nezískají nic. A protože tak často musí hledat štěstí ve světě a nezřídka se přidávají k žoldákům, vznikla jedna společnost, která právě takové bojovníky vyhledává.
A kromě neslavného útěku od Qohoru v průběhu staletí dali najevo, že jsou ti praví, ke komu se přidat. Vybojovali spoustu úspěšných bitev a velmi se proslvili – dokonce tak, že mezi nimi bojovali i někteří ze západozemských šlechticů. Jako princ Aerion Targaryen, Harwyn Hoare, první král Ostrovů a řek, Aegor Řeka zvaný Hořkoocel, pozdější zakladatel Zlaté společnosti (ještě slavnějších žoldáků, než jsou Druzí synové), král Rodrik Stark, jenž získal Severu Medvědí ostrov, nebo princ Oberyn Martell. Špatnou pověst začali získávat až v současnosti pod vedením kapitána Mera z Braavosu, známého jako Titánův bastard. Jeho vůdcovský a válečný styl zapříčinil, že už si je žádné Svobodné město nechtělo dál najímat, a tak byli nuceni cestovat až do Zálivu otrokářů a hledat ochotnější zaměstnavatele.
To se jim nakonec podařilo, když s nimi uzavřelo smlouvu město Yunkai na obranu před Daenerys Targaryen na jejím tažení za ukončením otrokářství. Jenže výsledek nebyl takový, jak v Yunkai předpokládali. V seriálu, kde je tato společnost sloučena ještě s knižními Bouřovranami, se Daenerys nejprve pokusila s kapitánem Merem, druhým kapitánem Prendahlem na Gheznem a poručíkem Daariem Naharisem vyjednávat a Yunkai jednoduše přeplatit, a když jednání ztroskotalo, Daario se rozhodl směřování Druhých synů radikálně změnit. Kapitány zavraždil a Druhé syny přivedl do náruče Daenerys.
zdroj |
V knize si zase Yunkaici nenajali pouze Druhé syny, ale i právě Bouřovrány, přičemž obě společnosti měly přibližně jen 500 mužů. Druhým synům velel pouze Mero, Prendahl na Ghezn vedl Bouřovrány spolu se Sallorem Holohlavým a Daariem. Proto tam mezi nimi ani nedošlo k „převratu“, ale Druzí synové byli jednoduše napadeni Bouřovránami, které Daario přislíbil Daenerys už předtím, a Neposkvrněnými, Mero utekl a Druzí synové si zvolili nového vůdce, Bena Plumma zvaného Hnědý.
Ať už ovšem pod jedním nebo druhým zaměstnavatelem či velitelem, způsob boje, výbava a tedy každodenní život Druhých synů se nemění nijak zvlášť. Nemají žádné specifické uniformy, každý člen jednoduše bojuje v tom, co mu vyhovuje nejvíc. Někteří mají jen nárameníky, jiní nosí různé druhy lehčího brnění a používají ty typy zbraní, s kterými se naučili vítězit. Proto zásoby Druhých synů obsahují meče, dýky, oštěpy, bodce, Daario vlastní dothracký zakřivený arakh a spousta zbraní je ještě upravená podle představ majitele – Daariovy například mají rukojeti ve tvaru nahých žen. Někteří z Druhých synů navíc ovládají i méně nápadné techniky boje než přímý útok a své mise mohou plnit i za pomocí léček a jako asasíni.
Žádné komentáře:
Okomentovat